Spektakl dziecięcy „Miasto Przyszłości”

09-12.2016

W ramach projektu odbyły się 3-miesięczne bezpłatne warsztaty teatralno-choreograficzne. Dzieci spotykały się w niedziele i uczyły piosenek, zasad emisji głosu, podstaw pantomimy i tańca. Wprowadzono też elementy gimnastyki artystycznej. Zwieńczeniem warsztatów był spektakl teatralny pod tytułem „Miasto Przyszłości”. Prapremiera spektaklu miała miejsce podczas Dziecięcej Konferencji Foresightu Wrocław 2036/2056. W spektaklu wzięło udział 23 dzieci w różnym wieku (6-13 lat) i z różnych środowisk: z Wrocławia i z okolicznych wsi; jedynacy i z wielodzietnych rodzin czy np. chłopiec z niepełnosprawnością albo dzieci innej narodowości.

Podczas prób do spektaklu przeprowadzono również 20 wywiadów z dziećmi. Wywiady dotyczyły tego, jak według nich wyglądać będzie Wrocław w przyszłości, jak wyobrażają sobie zmiany w mieście, co same będą w nim robić.

Ważne było dla nas dzielenie się radością „Miasta Przyszłości”, dlatego teatrzyk dziecięcy wystąpił także w Domu Pomocy Sióstr Franciszkanek i w Domu Pomocy Fundacji Przyjazny Dom.