Hackaton artystyczny „Dzień ma 86 400 sekund”

24-25.11.2016

Artystyczny hackaton „Dzień ma 86 400 sekund” odbywał się równolegle do pierwszego dnia konferencji „Kulturo-Futuro! Poza granice wyobraźni” (od 23:00 24 listopada do 23:00 25 listopada).

Hasło będące motywem spotkania nawiązuje do zdania, które w 1905 roku czeski przemysłowiec Tomáš Baťa napisał na ścianie swej niewielkiej wówczas fabryki szewskiej w Zlinie. Miało ono wyrażać wiarę w to, jak istotną rolę w budowaniu przyszłości odgrywa nawet krótki z pozoru czas.

Zadaniem zaangażowanych w projekt zespołów było stworzenie we wskazanej przez siebie artystycznej formie opowieści o wybranym dniu z przyszłej historii. Narracja budowana była w czasie rzeczywistym – artyści na przedstawienie gotowej propozycji mieli dokładnie dobę. Do udziału w organizowanej w konwencji hackatonu sesji zaproszeni zostali przedstawiciele różnych scen wrocławskiego środowiska artystycznego: artyści wizualni, twórcy związani z teatrem, filmem, muzyką, literaturą czy architekturą. Zostali oni połączeni w interdyscyplinarne – metakulturowe – zespoły, które miały wspólnie zarysować przyszłą historię Wrocławia, Polski, Europy, świata.

 

KURATORZY: Anka Bieliz, Kuba Żary

UCZESTNICY: Piotr Blajerski, Marcin Fajfruk, Michał Gdak, Agata Kalinowska, Piotr Kmita, Fabien Lédé, Dominika Łabądź, Alicja Patanowska, Grzegorz Różański, Daniela Tagowska, Aleksandra Wałaszek, Ewa Zwarycz